Přízemní nízkopodlažní bungalovy mohou na někoho z vás působit příliš lacině a připomínat vám rekreační chaty nebo objekty v přímořských letoviscích, využívané spíše sezónně, ale bungalov poskytuje naopak více výhod, než problémů. Zjednodušíte si s ním život a zjistíte, že tento typ bydlení je v mnoha směrech příznivější, než kdybyste stavěli dvoupatrovou haciendu.

terasa u domu

Spatříte na obloze Slunce – Slunce je životodárná hvězda a kromě tepelné a světelné energie přispívá i k tvorbě vitamínu D a dobré náladě díky Serotoninu. Pobyt na Slunci je léčivý, a pokud to se slunečními paprsky nepřeháníte, je známo, že „Kam nechodí Sluníčko, tam dochází lékaři“. Jestliže zavítáte do New Yorku, nebo do jiného města s obřími mrakodrapy, a budete se procházet po ulici mezi domy, Slunce nad hlavou tu bude vzácný úkaz, protože čím vyšší budova, tím více zastínění. http://www.pelz.cz/ Podobné to bude i u vás na zahradě – čím nižší bungalov postavíte, tím více Slunce tu budete mít.

krásný bungalov

Bude to ozdoba parcely – čím blíže se nacházíte u vašeho domu, tím více vnímáte jeho prostorové uspořádání a vzezření. Bungalov vám bude i v relativně krátké vzdálenosti od domu atraktivnější, než patrová stavba, protože odtud spatříte celý jeho komplex – okna, dveře, fasádu, střechu, komín, pergolu či terasu. Budete mít z toho celkově lepší pocit a bude vám připadat váš dům více zajímavý a atraktivní. Bude to zkrátka ozdoba vaší parcely. I toto je možná důvod, proč se právě v rekreačních letoviscích u moře staví nízkoenergetické bungalovy, aby lépe působily na samotné rekreanty, a ti se sem rádi vraceli.

Snadná údržba – kromě toho, že budete mít uvnitř domu vše pěkně při ruce, a bude tu snazší pohyb mezi obývákem, kuchyní, koupelnou a ložnicí, budete to mít snazší i venku při údržbě objektu. Bude jednodušší čištění okapů od listí a prachu, mytí oken, opravy fasády či střechy anebo hromosvodu. Budou k tomu zapotřebí jen nízké štafle nebo krátký žebřík a případný pád ze střechy většinou přežijete bez úhony, na rozdíl od pádu z druhého patra, z výšky sedmi metrů.