Touha po sexuálním uspokojení patří k základním životním potřebám, ale ačkoli se toto všeobecně ví, v soudobé společnosti vznikají tendence spíše opačné – namísto touhy po milování se mnoho mužů ocitá v situacích, kdy si raději nalijí sklenku dobrého moku, zakousnou k tomu sendvič, natáhnou nohy na konferenční stolek a je jim všechno kolem nich ukradené.

dívka anděl

Když vzrušení vystřídá nezájem

Chuť na sex a vášnivé milování nastává u mužů pouze tehdy, mají-li dostatečně vysokou hladinu testosteronu a jsou v psychické pohodě. Zdá se to jako jednoduchá podmínka, ale ve skutečnosti jí není dnešní doba příliš nakloněna, takže je běžné, že do ordinací lékařů přichází stále větší počty mužů s těmito potížemi. Stěžují si na nezájem o sex a připomíná to dobu před třiceti, čtyřiceti lety, kdy se nezájem o fyzické milování týkal hlavně žen. Muž, který se vymlouvá na bolesti hlavy, únavu a touhu spíše ležet v posteli, chroupat oříšky a sledovat televizní program, je dnes častějším jevem, než unavená a vyčerpaná partnerka, která se partnerovi omlouvá, že by „tentokrát“ při sexu určitě selhala.

nahá žena v kuchyni

Sníženou hladinou testosteronu trpí velké procento mužů v produktivním věku. Je to dáno zejména nevhodnou životosprávou (fastfood, kolové a jiné slazené nápoje, alkohol, cukrovinky, masitá strava) a také ? stresem, který se stává každodenním průvodcem. Střepat se stresu a začít se zdravěji stravovat není snadné, ale je to nezbytnou podmínkou, pokud nechcete riskovat s nákupem Viagry na dobírku. Dobrou zprávou je, že existují i vydatní přírodní pomocníci – bylinky na testosteron, s nimiž lze touhu po sexu posílit, a také lépe čelit a odbourávat stresové vlivy.

Nenechte se doslova umrtvit stresem, snažte se všechny problematické situace řešit s chladnou hlavou a s bylinkami jako je Ženšen či Ashwagandha se vám bude lépe udržovat vlastní sebevědomí a potřebnou hladinu testosteronu pro boj s těmito moderními „civilizačními“ nešvary.