Za doby komunismu jsme nemohli cestovat kam jsme chtěli, což v dnešní době už smíme. Na druhou stranu ale cestování v době, kdy je na Ukrajině válka, je stejně nemožné jako za komunismu. Protože nyní je jakékoli cestování kamkoli šíleně moc drahé. Takže se nám to více méně ani moc nevyplatí. A mnohem lepší je pro nás vydat se někam po České republice i když to je nyní už taky docela drahé. Když jsem před rokem po době covidové koukala, kam bychom s mamkou mohly vyrazit, jediné, co připadalo v úvahu bylo Bulharsko. Jinak bylo všechno šíleně moc drahé.

oceán

Co se týká mě a toho co jsem procestovala, tak jsem byla v Polsku přímo v Krakově, pak Chorvatsku, když mi bylo asi 10 let a musím říci, že tam je opravdu krásné moře. Také v Itálii, kde jsem viděla spoustu památek. Třeba na Slovensku jsem v životě nebyla, ačkoli jsem si to vždycky moc přála, dokonce ani u nás v ČR na Moravě. v Itálii jsem byla v Lopianu a pak i v Římě. Ráda bych se podívala třeba do Francie, konkrétně do Paříže, nebo do Řecka, tam je prý krásně čisté moře. Já teda konkrétně mám radši hory než moře, odjakživa. Moře je fajn, ale já mám radši pohyb a procházky přírodou než se jen vyvalovat u moře na pláži.

hory

U nás v České republice jsem byla u Jizerských hor, v Krkonoších, v Orlických horách. Myslím si, že máme opravdu krásné hory. Ty procházky a zasněžené výhledy jsou opravdu nádherné a pro mě je to mnohem krásnější než moře. Nedávno jsme měli jet na Sněžku, ale nakonec to nevyšlo. To je místo, kam bych se v brzké době chtěla jít podívat a vyjít si Sněžku, zajímalo by mě, zda je to namáhavé vyjít si Sněžku a celkově jak to tam všechno vlastně vypadá. Taky bych se někdy moc ráda podívala někam třeba k oceánu, nebo na nějaký ostrov. Také Afrika si myslím že může být dost zajímavá, ale tam bych si asi nikdy netroufla jet kvůli různým nemocem, je to prý dost nebezpečné¨, lidé tam trpí hlady a asi bych si netroufla tam jet. Ale jinak vycestovat někam víc daleko a poznat jinou kulturu musí být určitě moc fajn.