Pokud byste se měli dnes zeptat svého poslance, nebo zvoleného zástupce ve vašem městě či obci, co udělal, když před volbami sliboval to i to, tak by o zklamání pravděpodobně nebyla nouze. Ale čest výjimkám.
Praha je velká, je naše, ale je to už takový „malý stát“ ve státě. Některým se tam žije dobře, ale obyčejní pracující Pražané jsou v podstatě na tom mnohem hůř, než lidé žijící mimo toto velkoměsto. Ti nemusí ani sledovat tisk nebo číst zprávy na internetu, oni žijí v reálu.
politika = politici v zákulisí
Je jedno, která městská část Prahy to je. Praha jako celek má mnoho problémů, které se často neřeší, spíš přibývají. Místo toho, aby pražští zastupitelé řešili to, co Pražany trápí, tak se často handrkují nebo jejich usnesení nejsou vůbec prospěšná. Například špatná dostupnost lékařské pohotovosti, přemrštěné a nerovné zvyšování daní z nemovitos, špatné nevyřešené parkování či věčné zácpy na pražských komunikacích atd. Kromě „žabomyších válek“ všech těch nynějších politických uskupení, tak v zákulisí se vede stále dokola boj o moc, o to své jisté zlaté korýtko.  Tím, že současní zástupci Prahy se ve svých koalicích nedokážou domluvit, spíš se jedná o podrazy, žaloby a různé rozepře, tak bůh ví-
jak dopadnou ve volbách?  Protože věčným slibům k neřešeným problémům už mnoho obyčejných Pražáků nevěří.
Co je velmi aktuální, tak je to dění ohledně České televize (ČT), nejen kolem jejího špatného hospodaření, nezávislosti a neobjektivnosti. Na to vše by měla dohlížet Rada České televize, do které se začátkem února bude volit 6 nových kandidátů ze 100 přihlášených. Počkáme si, koho si to naši poslanci do té Rady zvolí. Jestli to budou skutečně nezávislí a odborníci. Jak všichni víme, tak média dokážou hodně ovlivnit mínění nás, občanů. A ČT v tom vede. Ale i obyčejní lidé, když používají selský rozum, když si dnes mají možnost přečíst různé zprávy a výroky z různých webových portálů, vyslechnou si zpravodajství nejenom na veřejné ČT, ale i zprávy soukromých televizí, tak si udělají svůj vlastní názor. A přitom si navíc uvědomují, že je to vše zas a zas jen o tom, jak si udržet své teplé a dobře zajištěné místo. Je to jako by skutečně určitá elita lidí žila ve skleníku a vidí jen to, co chtějí vidět. A tak to i prezentují. Ale máme demokracii.
důležité rozhodnutí ve volbách
Ti, kteří se k nám chovají politicky korektně, tak je to jenom navenek a ze slušnosti. Tou svou korektností ale mnozí z nich často zakrývají skutečnost, jak se věci mají, jak to doopravdy je. Snad i proto, abychom neviděli to zákulisí. Abychom náhodou z „demokratické politiky“ nebyli zhnusení.