Ačkoliv rozloha Gibraltaru činí necelých 7 kilometrů čtverečních, na této malé ploše nalezneme nespočet míst, která by byla škoda opomenout. Pojďme se nyní společně vydat na 3 z nich.

 pobřeží gibraltaru

1. Přistávací dráha místního letiště

 

Pokud byste se chtěli projet autem po přistávací ploše některého z evropských letišť, asi byste se nesetkali s pochopením ze strany bezpečnostních složek. Na Gibraltaru si ovšem tento zážitek můžete dopřát. Lépe řečeno, přímo musíte.

 

Jediná silnice, po které sem lze přijet, totiž křižuje přistávací dráhu. Může se vám tedy snadno stát, že sedíte v autě za hraniční kontrolou, spadnou závory a o pár minut později se pár metrů před vámi prožene letadlo.

 

2. Europa Point

 

Europa Point se nachází na nejjižnějším cípu poloostrova. První, co vám zde padne do oka, bude pravděpodobně stejnojmenný maják vybudovaný mezi lety 1838 a 1841.

 opice na autě

Při pohledu na moře si všimnete hustého lodního provozu a pokud to počasí dovolí, pokocháte se i výhledem na severní břeh Afriky.

 

3. Makakové na Rock of Gibraltar

 

Místní dominanta – skalisko, jež zabírá podstatnou část poloostrova – skrývá jedno velmi zajímavé překvapení. Obývá jej totiž tlupa makaků – opic, o nichž se rozhodně nedá tvrdit, že by byly plaché. Naopak.

 

Pokud jste někdy dumali nad tím, kde se vzalo rčení drzý jako opice, při prvním setkání s místními makaky pochopíte. Scény podobné té, kterou zachycuje fotografie tohoto primáta hledajícího laskominy v autě jednoho z turistů, nejsou nic výjimečného.

 

Pokud byste si takovou také chtěli pořídit, nebojte se, že byste se neobešli bez pomoci Photoshopu. Svačinu ponechanou na sedadle spolujezdce makaci interpretují jako pozvánku na večeři a dříve nebo později vezmou vaše auto útokem.

 

Vše stihnete za jeden den

 

Díky malé rozloze Gibraltaru nemusíte nikam pospíchat. Všechna turisticky zajímavá místa máte po ruce a přesuny mezi jednotlivými zajímavostmi zvládnete během několika minut