Je to krásný sen, ležet na pláži, relaxovat, být se svou rodinou a přitom mít zajištěný pasivní příjem v nemalé částce, která Vám pravidelně přibývá na Váš bankovní účet. Každý sen se může splnit, jen pro to musíte něco udělat. Ale co?

Je mnoho možností, jak si vytvořit pasivní příjem a je jen na Vás, jakou cestou půjdete. Zda si takový příjem vytvoříte, nebo budete dál otročit svému šéfovi za mizerný plat, s minimem dovolené a neustálým stresem, zda uživíte rodinu.
místnost plná peněz

Jednou z možností, jak si vytvořit pasivní příjem, je zapojit se do některého z multi level marketingového projektu, ale k tomu, abyste nemuseli nikomu nic prodávat a měli opravdu pasivní příjem, pod sebe budete muset nejprve registrovat mnoho dalších, kteří budou tuto práci, prodávat, dělat za Vás a Vy budete mít procentní podíl z jejich obratu. Přesně to je totiž princip MLM systémů a opravdu pasivní příjem má ten, kdo je na špičce pyramidy.

Další možností k pasivnímu příjmu je vlastnictví nemovitostí, bytů, pozemků, zkrátka prostor, které budete pronajímat a z pronájmu získáte příjem bez práce. Ovšem, ne každý má nemovitosti, které může pronajímat.
peníze v kapse

Třetí cestou k pasivnímu příjmu je autorství. Vytvoříte nějaké dílo, které se snadno prodává, nejlépe on-line, nastavíte jeho prodej přes automatického robota, který dílo po zaplacení ihned rozešle a korunky Vám na účtu přibývají. Jenom že, první musíte ten produkt k prodeji vytvořit, potom o něm dát lidem vědět atd.

Čtvrtou cestou je investování svých financí na burze a burzovní obchodování, ale samozřejmě tu existuje riziko, že ne každý obchod Vám vyjde a Vy můžete velice prodělat. Tento způsob nejvíce připomíná hazardní hru, kdy vsázíte na to, zda Vám padne karta.

Na začátku každého pasivního příjmu stojí těžká dřina a mnoho práce. Zkrátka, nic v životě není zadarmo, ani pasivní příjem. Ale pro ty šťastlivce, kteří se na poli vytvoření pasivního příjmu dobře uvedou a budou mít hodně štěstí, tak mají vyhráno. Ovšem, i tak budou muset starat se o svůj pasivní příjem, aby jim zůstal natrvalo. Žádný pasivní příjem není úplně zcela pasivní, alespoň ne v jeho začátku.