Záhadnými místy je Česká Republika přímo protkána. V kterémkoliv kraji, ba i okrese se nachází nějaké místo, kde se projevují paranormální jevy. Od těch, kde vyvěrá pozitivní energie, po ty, kde se zjevují bytosti, jejichž původ nám zůstává záhadou. Třeba Moravský kras. Tam je takových míst povícero. U jeskyně Býčí skála vnímaví lidé pocítí tíseň a možná i uslyší tajemný zpěv, zde obětovaných lidí. O kus dál je zase jeskyně Švédův stůl.  Tam je zase zdroj opačné energie. Té pozitivní. Jeskyně j volně přístupná, přímo láká k prozkoumání. Jen si to představte.

Hrad. Určitě je tam strašidlo

Stojíte před portálem jeskyně. Ten je široký ale docela nízký. Jeskyně vede do hloubi skály. Pokud se tam vydáte, budete potřebovat čelovku, nebo alespoň baterku. Strop se klínovitě snižuje směrem dovnitř. Už se ho můžete dotknout, už se musíte přikrčit. Nevzdávejte to, jste kousek od jeskynních maleb, které tu zanechali pravěcí lidé. Zajímavé, že necítíte nějaké obavy, jen trochu tíseň, z uzavřené prostory.

Pokud pozitivní energii chcete načerpat do „plné nádrže“, vydejte se ještě více na jih Moravy, do Mikulova. Vystoupejte na Svatý kopeček a posaďte se vedle kapličky. Jde, podle odborníků na tyto věci, o nejsilnější zářič, pozitivní energie u nás. Pokud to umíte, zkuste si tam na chvilku sednout a ponořit se do meditace. Uvidíte, jak blahodárný účinek bude mít toto vaše konání na vaši pohodu.

Cesta do strašidelného lesa

Vše má být v rovnováze. Proto se zase srovnejte něčím, co až tak pozitivní není. Jihlavské podzemní chodby a kasematy. Toto místo, které patří mezi záležitosti s výskytem paranormálních jevů, má snad nejvíce očitých svědků. Spousta lidí na vlastní oči viděla podivné bytosti, stopy po nich, cítila na vlastní kůži jejich přítomnost. Je to místo tak známé, mezi lovci záhad, že se jej rozhodl na vlastní oči prozkoumat i televizní reportér a investigativec František Motl. Závěry jeho zkoumání i reportáže jsou volně dostupné na internetu. Najděte si je, určitě se mohou stát inspirací na další cíl vaší dovolené, čí víkendového výletu.