Co si vybavíte, když vám řeknu slovo zahrada a dům? Myslím, že mnoho lidí si představí nějakou domácí pohodu, kdy si užívají rodinného štěstí a života. Ale co ta zahrada? Myslím, že mnoho lidí má na zahradu opravdu odlišný názor. Tak například já, Moje babička, moje máma a můj bratr. Myslím, že každý máme na to úplně jiný názor, sice na bytě jsme se shodli všichni, že je velmi praktický a že je opravdu skvělé, když máte byt vy vlastní vlastnictví. V dnešní době je to opravdu právě hodně složité, aby někdo měl něco ve svém osobním vlastnictví.

Přírodu mám ráda.

A protože je dnešní doba velmi složitá, tak ten, kdo má vlastní byt, taky na tom opravdu lépe a má vlastně takovou pojistku do budoucna. A jak to myslím, že má pojistku do budoucna? To je právě to, že když bude člověk v nějaké finanční nouzi, tak je jednoduché byt prodat. A navíc je taková doba, že to za ten byt by získal opravdu mnoho peněz. A nyní abych se vrátila k té zahradě. Tak například já zahradu považuji za něco, co je velmi praktické, kde mohu pěstovat vlastní zeleninu a ovoce. Taky mám ráda zahradu v tom, že se tam můžu opalovat, pustit svá zvířata, například psy. Ale moje babička má na to jiný názor. Moje babička říká, že zahrada je jenom starost navíc.

Velkou zahradu mám ráda.

Prý v tom, že se musí sekat a udržovat. Já to sice beru jako pravdu, ale zase zahradu bych chtěla i přes tohle. A můj bratr říká, že zahrada je zase skvělá na to, že se tam v létě může grilovat a dělat různé letní párty. To je taky pravda a líbí se mi to. A moje maminka říká, že zahradu zase bere jako relax kvůli pěstování květin. A je to taky beru jako velké plus. Tady alespoň vidíte, jak kdo má odlišný názor na zahradu a byt. Myslím, že proto se zahrada se vyplatí, protože si tam každý může relaxovat a dělat co chce a pokud vás nebaví stříhání a sekání zahrady, tak není nic složitého, najmout si nějakého pracovníka. Anebo poprosit souseda a nebo člena rodiny, který to velmi rád udělá za vás.