Máte pocit, že se poslední dobou musíte ke všemu strašně nutit a k učení hlavně? Není se čemu divit, náš mozek je příliš chytrý na to, aby trávil hodiny něčím, co ho nebaví. Jak tedy na to? Vše je to o dobré organizaci a rozvržení si systematicky práci. Nápomocen Vám může být i plánovací diář, který najdete například na: . Nevíte, co přesně ta prokrastinace je a co se během ní děje s naším tělem? Nuže, je to stav, kdy se naše tělo nedokáže přimět k práci, a tak si vymýšlí všelijaké alternativy.
brýlatá čtenářka
Výhodou někdy může být, že se sice neučíte anebo nepracujete, ale zase odvedete plno jiné práce. Plno lidí místo učení pak uklízí celý byt, peče, vaří vynikající večeře a podobně…
Jak také bojovat s tímto špatným obdobím? Rozložte si svou práci a nezapomínejte se za tu odvedenou náležitě odměnit. S vidinou něčeho hezkého za odměnu se Vám bude do práce dostávat mnohem snadněji, a navíc ta radost z ní pak bude také dvojnásobná. Změňte své prostředí, ve kterém pracujete. Uvidíte, že když si vytvoříte opravdu příjemné okolí pro práci, tak se Vám bude mnohem snadněji postupovat ve Vašich povinnostech a bude to pro Vás radost.
znak myšlenky
Naplánujte si studijní či pracovní schůzky s přáteli, kteří mají stejné problémy se soustředěním jako Vy. Sejděte se v nějaké útulné restauraci nebo kavárně, kde budete mít dostatek klidu a pohody pro učení a práci. Vyvarujte se užívání podpůrných prostředků na soustředění. Působí totiž na Vaši centrální nervovou soustavu a jejich vedlejší účinky nejsou nic příjemného. Lidé pak často trpí depresemi a ve výsledku jsou na tom mnohem hůř než před požitím. Co ale funguje je například zelený čaj, ale takový ten opravdu kvalitní. Obsahuje hodně kofeinu a dodá Vám tak potřebnou energii k tomu, abyste se přiměli k výkonům, které potřebujete k zvládnutí zadané práce na každý den.