Na otázku, kolik tekutin by člověk měl denně vypít, existuje řada názorů, které se často rozchází. Nejčastější odpovědí však bývá, že člověk by měl vypít asi půl litru vody na každých patnáct kilogramů své váhy. Tím se však myslí zdravé tekutiny, nikoliv přeslazené, kofeinové, nebo zbytečně chemicky upravované nápoje. Nemusíte pít nutně jen čistou vodu, pokud vám nechutná, ale můžete využít zdravé alternativy, které si zamilujete.

džbán a sklenice

Sirupy

A tím se myslí zdravé, kvalitní sirupy. Vyhněte se levným náhražkám z obchoďáků, které jsou plné chemie a barviv, a pijte jen kvalitní, dobré sirupy. Neumíte-li, nebo nemáte-li čas si sirupy vařit sami, můžete si je i koupit v obchodě zaměřeném na zdravou výživu. A jaký je výběr? Obrovský. Pro osvěžení jsou nejlepší mátové sirupy, které mohou být obohaceny dalšími zdravými složkami. Například mátový sirup s medem. Jaro je ve znamení bezu, a proto budou skvělou volbou bezinkové sirupy, které skvěle posilují imunitu. Že jste slyšeli o léčivých účincích konopí? Pak vyzkoušejte konopný sirup. Na uklidnění a dobrý spánek pak bude dobrý například levandulový, mateřídouškový, nebo lipový sirup. A nejste-li fanoušky bylinek, pak může volit z široké škály ovocných sirupů, mezi nimiž vedou příchutě jako citrón, rakytník, nebo maliny.

Čaje

Čaje jsou rovněž vhodným nápojem pro každé období. V zimě horký šálek čaje příjemně zahřeje, v létě zase skvěle osvěží ledový, dobře vychlazený čaj. Bylinkové čaje jsou skvělou alternativou léků na bolest, trávení, nebo únavu, volíte-li ty kvalitní, nejlépe sypané. Ovocné čaje z opravdového ovoce skvěle osvěží, a pečené čaje jsou výbornou pochoutkou v chladném období.

šálek čaje

Mošty a limonády

I mošty a limonády mohou být dobrou volbou v oblasti nápojů, kupujete-li kvalitní, s láskou zpracované výrobky.

Pití správných nápojů vám pomůže zlepšit životní styl, zbavíte se tak únavy, přebytečných kil, i jiných zdravotních nápojů. A kde nakoupíte nejkvalitnější nápoje za dobrou cenu? Ve zdravé výživě, nebo z pohodlí domova z e-shopu Kol do Kol.