Nebankovní sektor jistě v řadě z nás probouzí kontroverzní reakce. Na jednu stranu jsou tyto společnosti známé pro své skryté poplatky, na straně druhé ale mnohdy nabízí možnost úvěru i žadatelům, kteří by v bankách nikdy neměli šanci uspět. Je však otázkou, zda takový žadatelé opravdu budou schopni úvěr plnohodnotně splácet. Pojďme si teď ale představit některé výhody, kterých se v bankách rozhodně nedočkáte.

Sloupec mincí

  • Peníze do pár minut

Bankovní instituce jsou velmi byrokratickými subjekty, vše má svůj řád a postup. Každý žadatel tak bude muset zamířit do banky pro úvěr, vyjednat podmínky a pak čekat na vyjádření z její strany. Pokud vše proběhne, tak jak má, schvalovací proces probíhá přibližně týden. V případě, kdy nastane některá z překážek, může se schvalování úvěru výrazně prodloužit. Proces pak může trvat i několik týdnů a navíc není vždy jasné, jak nakonec dopadne.

Podání ruky

Nebankovní společnosti však k žádostem o úvěr přistupují poněkud rozdílnou cestou. O úvěr je možné požádat klidně i online, vyplnit osobní údaje a požadované aspekty úvěru a pak jen čekat na vyjádření. Některé bankovní společnosti nabízí peníze na ruku ihned při podpisu smlouvy, tedy v případě, že se jedná o menší spotřebitelské úvěry. Nebankovní spotřebitelské úvěry jsou tak ideální pro ty žadatele, kteří potřebují tížený obnos peněz co možná nejdříve.

  • Půjčka i pro rizikové žadatele

O nebankovní hypotéku nebo spotřebitelský úvěr mohou zažádat i jedinci, kteří se potýkají se špatnou finanční minulostí. Ta je velmi často hlavním důvodem k zamítnutí úvěru v bance. Nejčastějším problémem je záznam v některém z registrů dlužníků. Pro banku jasný ukazatel nevěrohodnosti žadatele, nebankovní společnosti však na celou situaci pohlíží rozdílně. Do registru vůbec nenahlíží nebo zkrátka neberou tuto skutečnost při posuzování v potaz.