Cvičení je skvělý způsob jak rozhýbat své tělo. Nabízí se ale porovnávání fitness centrum a cvičení doma. Jaké jsou mezi nimi hlavní rozdíly a podle čeho byste měli vybírat?

Cvičení doma

Začátečníci mohou začít doma

Pokud jste začátečník, možná se hned nebudete chtít hrnout do fitness centra. Samozřejmě, můžete, ale než si koupíte drahou permanentku, možná by bylo lepší vyzkoušet si, jestli je tento druh sportu pro Vás nebo ne.

Rozdíl ve výsledcích

Každý máme jiné cíle, to zajisté, a je třeba si uvědomit, čeho tedy chceme dosáhnout. Pro nabrání svalové hmoty a lepšího vytvarování těla musíte do posilovny. Svaly Vám z domova jen těžkou narostou. I pokud chcete hubnout, ve fitness centru naleznete větší variabilitu cardio zóny. Cvičení doma Vám pomůže lehce vytvarovat a zpevnit tělo. Pokud je tohle Váš cíl, posilovnu víceméně nepotřebujete.

Finance

Fitness centrum stojí peníze. Docela nemalé peníze. Suma se samozřejmě liší od centra k centru, přesto musíte brát v potaz, že nic nebude zadarmo. Pokud cvičíte doma, můžete si koupit odporové gumy či lehčí závaží a určitě Vás toto vybavení nevyjde tak draho. Rozdíl je ale samozřejmě ve výsledcích, jak bylo výše zmíněno.

Posilovna

Lidé, lidé a zase lidé

Je třeba brát v potaz, že ve fitness centru pravděpodobně nikdy nebudete sami. Vždy tam budou další lidé, kteří si jdou za svými sny a výsledky. Někoho to může dokonce i odradit od samotné návštěvy fitka, protože nesnese zápach zpocených těl, hluk či sdílení společných prostorů (šatny, sprchy,…). Často si pak možná člověk říká, jestli by nebylo lepší cvičit z pohodlí domova.

Nikdy není problém přejít z domácího cvičení do posilovny a mnoho lidí je tak nadšených, že tak už zůstanou, neboť začnou vidět lepší výsledky. Ať už ale cvičíte kdekoliv, myslete na to, že každý pohyb se počítá a je jedno, jestli je to doma nebo ve fitness centru.