K snídani káva, oběd z fastfoodu, a k večeři něco rychlého. Přijde vám to povědomé? Lidi se často rozčilují nad kvalitou svých vlasů, nehtů, nad špatným zdravotním stavem, aniž by si uvědomili, že základ pro své zdraví opomínají oni sami. Co bychom neměli zapomínat jíst, nejlépe každý den?

Zelenina

Že si dáváte k obědu zavařené okurky, nebo jste nedávno měli smažený květák? Většina lidí si nedokáže představit jídlo bez masa, ale přitom je zelenina právě tím, co bychom měli jíst každý den. Někteří odborníci dokonce tvrdí, že zelenina by měla tvořit polovinu talíře. Jak tedy vměstnat více zeleniny na svůj jídelníček? Snadno. Zatímco maso stačí člověku 2x do týdne, zeleninu by měl jíst každý den. Není od věci připravit si k obědu čas od času zeleninový salát, nebo nahradit maso cuketou, červenou řepou, nebo třeba brokolicí. Při správném ochucení je zelenina velmi chutná, výživná, a vaše tělo vám poděkuje.

směs zeleniny

Oříšky

A tím se myslí všechny oříšky https://www.vesela-veverka.cz/vsechny-orisky/, protože obsahují zdravé tuky, a jsou velmi prospěšné vašemu zdraví. Vlašské ořechy jsou například úžasným zdrojem omega 3 mastných kyselin, které jsou potřeba pro zdravé fungování cév. Arašídy zase obsahují velké množství kyseliny listové, která má prospěšné účinky pro náš mozek. Mandle jsou úžasným antioxidantem, jelikož tělu dodávají potřebnou hladinu vápníku, vlákniny a vitamínu E. Para ořechy obsahují velké množství selenu, který je nezbytnou prevencí proti rakovině. Lískové ořechy zase obsahují zdravé tuky, a mají vysokou energetickou hodnotu, tudíž samy o sobě dovedou nahradit celou svačinu. Ořechy prostě člověk potřebuje, a neměl by je vynechávat žádný den. Zásoby ořechů si můžete objednat z e-shopu Veselá veverka, a zajistit si tak svačiny na týdny dopředu.

směs ořechů

Mléčné výrobky

Pokud nemáte alergii na laktózu, je dobré doplňovat vápník a bílkoviny v podobě mléčných výrobků každý den. Ideální jsou tvarohy, tvrdé sýry, nebo plnotučné mléko. Méně živin pak mají například tavené sýry.