Žijeme v době, kdy člověk může být takový, jaký chce; slovo „gay“ nebo „lesba“ již neznamená sprosté slovo, a i když je společnost rozdělena na dva tábory – příznivce a odpůrce LGBT lidí, tak jako všichni ostatní, i gayové a lesby si zaslouží najít svou polovičku. Třeba i na jednu noc. Kde však hledat „své?

dvě ležící ženy

Hledej na internetu

Nejsnadnější cestou, jak si k sobě někoho najít se stejnou orientací je založit si profil na seznamce a napsat inzerát, či se připojit k chatu. Se zapnutým filtrem „on hledá jeho“ nebo „ona hledá jí“ máte šanci nalézt člověka, se kterým strávíte celé roky nebo pouze jednu noc. Nejtěžším prvním krokem je však, jak začít. Nejtypičtějším příkladem pro gay muže je portál Iboys.

Flirt přímo v mobilu

Internetové seznamky se samozřejmě nemusí jen vztahovat pro počítačovou platformu. Existuje spousta seznamek pro chytré mobilní telefony. Nejznámějším místem, kde lze najít muže s okolí je samozřejmě Grinder. Aplikace vám ukazuje díky poloze muže z vašeho okolí, možnost si napsat a seznámit se. Krom Grinderu je také populární appka zvaná „Tinder“. Ačkoliv je primárně určena pro heterosexuální muže a ženy, gayové a lesby v ní mají také šanci.

dva muži držící se za ruce

Co trocha kultury?

Ve větších městech (jako je například Praha) lze nalézt mnoho LGBT barů, klubů a kaváren. Každé místo má něco do sebe. Máte-li chuť na drinky, a přitom sledovat pánský striptýz, zajděte do klubů, kde se tohoto komfortu dočkáte: takovým populárním klubem v Praze je třeba Friends. Jindy však můžete dát přednost ne až tak rušnému prostředí – kavárně. Co zajít do q cafe v Opatovické ulici?

A vzhůru na pochod plný barev!

Každým rokem o prázdninách se v Praze a dalších městech v České republice, ba i světě, koná festival na podporu LGBT lidí. Nejslavnější akcí tohoto festivalu je tzv. „Prague Pride“ – jedná se o pochod Prahou, jehož účelem je bavit se, bez ostychu být tím, kdo jste, ale především se jedná o pochod plný hrdosti a snaze ukázat, že gayové, lesby, bisexuálové a transgender jsou také lidi. Vždy se sem sjedou desítky tisíc lidí, a tím se naskytuje šance na někoho zapůsobit.

Jsou všude…

Pokud máte štěstí, můžete se se svým protějškem seznámit třeba i na ulici, v obchodě při nakupování potravin nebo i v práci. Gayové a lesby jsou všude, ale nemusí to rozhlašovat kdekoliv a kdykoliv. Už jen pouhý úsměv nebo dotyk může znamenat něco víc. Sledujte své okolí, a zkuste někdy věřit svému „radaru“, i když nevíte, že nemusí být přesný. Riskovat se občas vyplatí.