Je vcelku jasné, že valná většina obyvatel nejen České republiky toužím po tom bydlet ve svém. Ne každému se však podaří tohoto cíle dosáhnout. Hlavně lidé s nižšími příjmy mají už pár let problém dosáhnout na hypotéku a vzhledem k neustále zvyšujícím nárokům a cenám se bude tento druh problémů v dalších letech ještě více prohlubovat. Důvodů je hned několik. Aktuálně je to inflační krize, nicméně dost za nynější situaci může i velmi špatně napsaný zákon, který prakticky vylučuje možnost stavět kvalitně, avšak zároveň rychle. V takto mizerně nastaveném prostředí zkrátka realizace každého projektu trvá strašně dlouho.

Plány domu

To je také důvod, proč řada lidí již nechce žít ve vlastní rodinné vilce, případně v menším bytě, ale raději pokukují po jiných možnost. Je pravdou, že těch moc není, nicméně existují. Velmi pozitivně se dnes širokou veřejností pohlíží na obydlí na kolečkách. Mít v současné době mobilní dům celoroční už není žádná ostuda. A jsou k tomu dobré důvody.

Vše je připraveno

Nejedná se o tak luxusní bydlení jako v případě rodinných vilek, alespoň ne co se velikosti vnitřních prostor týče. Ty jsou prostě menší než v klasické novostavbě, a to prostě proto, že domky se musí vlézt na silnici. Není tedy možné je nafukovat donekonečna. Na druhou stranu se jedná o obydlí, které se dá pořídit poměrně lacino, a navíc se dá okamžitě obývat. To znamená, že v tomto případně není žádné zařizování potřeba. Všechno nezbytné vybavení včetně nábytku a elektrospotřebičů je již nainstalováno v základu a novopečení majitelé se tak nemusí starat o nic navíc.

Prodaný dům

Výhra pro podnikatele

O mobilní domky se zajímají nejen lidé toužící po vlastním bydlení, ale také i mnozí podnikatelé. Není vůbec divu, jelikož tento druhy obydlí se dá různé předělat a používat, třeba jako stánek s rychlým občerstvením nebo menší kadeřnictví. Stačí jen trocha šikovnosti a umět zapojit fantazii.