Budoucnost plná udržitelných zdrojů je za rohem. Celý svět se snaží vyzvat lidstvo k tomu, aby se naučili více šetřit s neobnovitelnými zdroji, šetřili ovzduší a snažili se co nejvíce třídit. Proto se také začínají stavět domy, které pomáhají šetřit životní prostředí. Jak? Staví se obvykle tak, aby nepropouštěli teplo, na střeše se nachází buďto travnatá plocha nebo solární panely. Solární panely se pak také nachází na zahradě, aby nasbírali co nejvíce energie pro dům.

střecha se solárními panely

Právě fotovoltaika je budoucností pro nás všechny. Výroba elektřiny je zatím v dnešní době velkým znečišťovatelem ovzduší. Největší množství energie se vyrábí z tepelných elektráren, které spalují uhlí. Samozřejmě je v Evropě také mnoho jaderných elektráren a různých dalších, ale ty prozatím netvoří většinu výroby elektřiny a také nejsou úplně dlouhodobě udržitelné.

Vraťme se k fotovoltaice. Solární panely si můžete na dům nechat nainstalovat již dnes. Můžete dokonce zažádat o dotace a cena instalace vás nevyjde ani tak moc draho. V dnešní době, kdy jsou energie na neskutečně vysokých částkách byste jistě byli rádi za nějakou tu ušetřenou korunu z vlastní vyrobené energie. Třeba firma fotovoltaika Brno se zabývá instalací solárních panelů na různá místa. Od střech po samostatné solární stanice na zahradě.

solární panely

Další funkce, které pravděpodobně bude mít dům budoucnosti je ovládání na dálku. Přestavte si, že byste si zatáhli okna, zamkli dveře, zapnuli topení a mnohem více bez vaší přítomnosti doma. Byty a domy s těmito funkcemi již existují. Obvykle je vlastní například herci a jiné vysoce výdělečné osoby. Někomu se to může zdát jako naprostá zbytečnost a nemusí se cítit s touto technologií úplně ztotožněný. Ale musíme počítat s tím, že budoucnost je plná automatizace, udržitelnosti a čistoty designu. Nějak tak bude pravděpodobně vypadat každý dům budoucnosti.