Když už si jednou chcete pořídit společnost s ručením omezeným, nebo chcete jen tak začít podnikat jako OSVČ (osoba samostatně výdělečně činná) bude po vás zákon vyžadovat adresu provozovny, u právnických osob takzvané sídlo.

Virtuální realita

Je na zváženou proč v době, ve které žijeme, v době elektronických identit, bankovních identit, datových schránek a dalších vymožeností současnosti, potřebuje někdo pevnou adresu, ale posuzování tohoto fenoménu není předmětem článku, který čtete.

Důležité je zjištění, jak z toho problému ven.

Pokud nechcete, nebo nemůžete z nějakého důvodu mít pevnou adresu, kterou svážete se svým podnikáním, můžete si pronajmout takzvané virtuální sídlo.

Existují společnosti, které využívají toho, že na to mají vhodné objekty a pronajímají svou adresu. Na této adrese se pak soustředí mnoho jiných společností i fyzických osob. Virtuální sídlo https://www.companiesandoffices.cz/sidlo-spolecnosti/ poskytuje i tato společnost. Zaujalo vás to? Pokud ještě ne, určitě vás to zaujme v okamžiku, kdy se níže dočtete, co nabízejí a jak to funguje.

Pokud si zde pronajmete virtuální sídlo, získáte nejen zákonnou adresu a adresu pro doručování fyzické pošty. Oni vám tu vaši poštu kromě zaregistrování i naskenují a zašlou ve formátu PDF na vaši e-mailovou adresu. Vy tak nepřijdete o nic zajímavého a nehrozí, že byste byl v prodlení s něčím důležitým. Fyzicky si zásilky vyzvednete, až vás někdy náhodou napadne své virtuální sídlo navštívit. To je dobré, ne?

Spokojenost především

Součástí nájmu virtuálního sídla jsou rovněž kancelářské služby. Od kopírování přes vyřizování telefonických vzkazů. To kdybyste náhodou nevlastnil mobil. Co je ale větší vychytávka, je možnost v domě ve kterém „sídlí“ vaše společnost, využít luxusní zasedací místnosti ke svým obchodním schůzkám. A to je docela pecka. Jistě si dokážete představit, jak na své partnery zapůsobíte v krásné zasedačce.