Někteří lidé mají v zaměstnání 20 dnů dovolené a někdo má 25 záleží na tom u jaké firmy pracují. Každý potřebuje restart a odpočinek jenže když dostaneme týden dovolené tak musíme myslet i na to že potřebujeme udělat nějaké věci doma pokud máme děti tak se hlavně věnovat i jim, a to nám moc času na odpočinek nezbývá. Když nemáme žádné závazky a žijeme sami nebo jen s přítelem nebo manželem tak můžeme vyjet na výlety nebo na prodloužený víkend který si užijeme podle našich představ. Myslím si, že je to nejlepší relax, který potřebujeme máme zajištěnou stravu i ubytování můžeme využít vířivku, saunu nebo masáže a nemusíme se o nic starat my. Kdo by nechtěl takovou dovolenou?
 Mušle v písku
Když máme rodinu je jasné, že na takový luxus nemáme nárok, protože děti jsou na prvním místě a všechen volný čas se snažíme věnovat jim. I s nimi si to ale můžeme užít na plno. Procházky s kočárkem, pokud je miminko může být fajn jít jen přírodou a vychutnávat si krásné počasí třeba se sluchátky v uších. S většími dětmi máme více možností třeba jet do aquaparku kde se vyřádí ve vodě nebo do zoo kde sledují zvířata a nemají čas, aby po nás pořád něco chtěli. Pokud máme pod okny pískoviště a jsou ve věku kdy můžou jít sami ven tak nejlepší varianta je, aby si šli hrát s kamarády my je máme pod dohledem a máme čas pro sebe na úklid nebo uvařit oběd.
 Moře a drink
Jak to ale máme vše stihnout za jeden týden je otázka. Říká se, že dovolená je na to abychom si odpočinuli a nabili novou energii, ale když půl týdne věnujeme úklidu a každý den vaříme a staráme se o rodinu je to těžké ale někdo i tohle může vnímat jako odpočinek a nepotřebuje být sám. Když si to dobře rozvrhneme tak stihneme i to co jsme nechtěli a budeme mít alespoň radost. Samozřejmě že každý to má jinak a užíváme si to podle nás, ale musíme myslet hlavně na sebe abychom se nezhroutili.