Toto videjko se vám moc líbí a rádi byste jej ukázali známým, ale přímo u sebe v mobilu, a ne přes internetový odkaz. Tak je tedy nutno jej nejprve stáhnout a pak jej do mobilu dostat. Druhou pasáž asi umí každý, a proto se podíváme na tu první, totiž na stažení z nějakého serveru. To bývá většinou ten největší problém.

V anglické terminologii a v mluvě naší mládeže by se celá věc dala nazvat jako download soundcloud mp3. Nebudeme to překládat nějak otrocky, ale vysvětlíme si že jde o stažení zvuku ve formátu MP 3. Co že to je to kouzelné slůvko „empétři“? Nebude možná na škodu se na to podívat. Je to jen označení formátu, kde se data „stlačují“ a osekávají, aby hudba (například) zabrala ve výsledku méně místa na jakémkoli nosiči. Osekají se zvuky, které běžné lidské ucho nevnímá a tím vznikne tak zvaná MP 3.

Nuže a tento formát si po stažení můžete nechat na svém hard disku v počítači a pak už si jej převedete kamkoli, na USB nebo na klasickou „placku“ tedy DVD nebo CD, pokud to tedy ještě někdo vůbec používá. Pokud ne, nebo již ani netuší co to vlastně je, má to zde na obrázku.

disky

Ale zpět ke stahování zvuku.

Není třeba si instalovat mnohdy pochybné programy k této činnosti. Stačí si jen najet myší na link výše uvedený a kliknout tam. Ihned se ocitnete na webu, kde uvidíte spoustu proužků. Vy si pak jen najdete ten, který patří ke stahovanému klipu, tedy hudebnímu a tam vložíte adresu. A je to.

Pro ty méně zdatné ještě lze uvést, že adresou je míněn řádek v prohlížeči úplně nahoře. Pouštíte si tu hudbu a když kliknete někam na stránku, měl by onen řádek zmodrat a vy si jej prostě zkopírujete. To je právě ona adresa, kterou na webu vložíte na požadované místo.

mobil

Výhodou je jednoznačně absence instalace čehokoli do vašeho stroje. Což je to nejpodstatnější plus. Nedostane se k vám nežádoucí balast.