Vždycky jsem se zajímala o nějaké politické dění. Politika mě zajímala už jako malé dítě. A vy se jistě ptáte proč. Protože můj otec se zajímal velmi o politiku, takže bylo jasné, že jsem tam velmi rychle vyrůstala a už můžu říct, že jsem klidně v deseti letech mohla vyjmenovat všechny politické strany. Ovšem, jak si všichni mysleli, že se budu věnovat politice, tak se všechny spletli. Sice ano, mám moc ráda politiku a ráda si o ní čtu a taky se na ně dívám v televizi, jenže já se tomu nevěnuji jako můj otec. Navíc i moje maminka se také věnovala politice. Byla zástupkyně na velvyslanectví. A aby toho nebylo málo, tak můj bratr se taky spojili s nějakou blízkou stranou. A z nějakých důvodů nebudu říkat jakou politickou stranou.

O politice můžete číst všude.

Jak všichni víte, tak politika je takové zajímavé, ale ošemetné téma. Je mnoho lidí, kteří se o politiku tak hodně zajímají a kteří ji mají tak rádi, že se můžou klidně naštvat, když někdo jejich oblíbenou stranu pomluví. Já jsem uviděla mnoho takových případů. I ve škole jsem to zažila. A jedna paní učitelka dokonce byla vyvedena ze třídy, protože se obořila na jednoho studenta, který vyznávali jinou politickou stranu než ona. Nechápete to? Myslím, že tohle už je velmi přehnané. Podle mého názoru každý může vyznávat jakoukoli politickou stranu. A taky si myslím, že by politická strana neměla vůbec mít vliv na nějaké přátelství anebo vztah a anebo vztahy v rodině.

Politické názory se různí.

Jsou ale i takové případy, kdy se partneři rozejdou, protože si nesedli v politických názorech. A podle mého názoru je to obrovská škoda. Politika by se vůbec do vztahu neměla nést a do žádných takových podobných vztahů neměla vůbec dávat. A vy se zajímáte nějak o politiku nebo jste součástí politiky a politického dění?? Myslím, že by se za to lidí neměli vůbec stydět, ale znám lidi, kteří se bohužel za své politické názory stydí, což je docela škoda. Ani já se nestydím za své politické názory, stejně tak jako zbytek mé rodiny.