Pamatuji si, jak můj bratr hodně moc chtěl hrát fotbal. Protože jeho kamarádi hráli fotbal opravdu často a také dokonce chodili do nějakého kroužku, který se zabýval fotbalem. A moje maminka samozřejmě taky chtěla mého bratra přihlásit do toho kroužku, kde hrají fotbal jeho kamarádi. Nicméně ale když zjistila tu cenu fotbalového kroužku, tak se zhrozila. Bylo to opravdu hodně. Naše maminka byla samoživitelka a živila čtyři děti. Musím říct, že to bylo opravdu náročné já si nedokážu představit, jak tuto situaci by zvládla dnes. V dnešní době je opravdu všechno drahé a musím říct, že i sportovní aktivity jsou předražené. Ale sport je velmi důležitý v našem životě. A hlavně pro děti je sport taky důležitý v tom, že si tam udělají různé kamarády a taky si staví svou kondičku. Protože jak vidím, tak v poslední době je mnoho obézních dětí.

Moc ráda plavu.

Nevím proč tomu tak je. Dnes se děti ani moc nehýbou, tak se není čemu divit. Většinu času děti tráví u počítače anebo u televize a do toho ještě jedí nezdravá jídla, jako například brambůrky anebo zmrzlinu. Já chápu, že je to pohodlnější a taky chutnější, že je pro někoho lepší se dívat třeba na fotbal v televizi anebo dělat fotbal aktivně, hrát ho na hřišti. Jak jste na tom vy?

Kluci rádi hrají fotbal.

Sport aktivně nebo pasivně? Ale rodiče by měli dbát na to, aby jejich děti dělaly nějaký sport. Samozřejmě, že to nemusí být žádný vrcholový sport. Stačí, aby se dítě aktivně hýbalo. Protože pokud se nikdy nebude hýbat, bude samozřejmě logicky přibírat na váze. A pokud bude jíst ještě k tomu nezdravě, tak si taky může dítě zadělat na opravdu pěkné zdravotní komplikace. A ty se potom velmi těžko odnaučují. Protože když se dítě zvykne na sladká a tučná jídla, v dospělosti to bude vyžadovat také. A my tady všichni víme, že se musí dbát na zdravou, a hlavně vyváženou stravu a k tomu sport.