Zastánci vzdušných a velkých bytových prostor určitě nebudou vyhledávat malý byt. Přesto některým lidem právě menší byt může velmi vyhovovat. Možná se právě v garsonce budou cítit lépe než v rozlehlém bytě. Může se také stát, že byste sice rádi větší bydlení, ale neumožňuje to vaše finanční situace.
obývák v paneláku

Každopádně i malé bytové prostory se dají zařídit účelně a útulně.

Určitě se všichni chceme doma cítit příjemně, proto bychom při zařizování měli mít na paměti některá důležitá kritéria.

Ze všeho nejdříve si dobře rozvrhněte celou místnost na několik zón. Představte si, kde chcete mít koutek na odpočinek, kde budete spát a kde se stravovat. Určitě není dobré nakoupit do bytu zařízení a pak ho zkoušet umístit bez ladu a skladu. V malém bytě je totiž nutné počítat s každým milimetrem a všechna místa využít co nejúčelněji. Proto musíte mít předem vše do detailu promyšleno.

Dejte pozor i při výběru barev. Vybírejte si raději světlejší odstíny, které místnost opticky zvětší. Pokud chcete mít stěny odlišně vybarvené, můžete využít tapety, například textilní. Mají zajímavé vzory a budou určitě vítaným prvkem pro zpestření. Pokud si vyberete tapetu vzorovanou, volte raději vzor menší.
nože na stěně

Abyste maximálně využili celý prostor, bylo by dobrým řešením, nechat si vyrobit nábytek na míru. Vestavěné skříně nebo sklopné postele určitě oceníte.

Dveře zabírají také zbytečně mnoho místa, nechte si raději zabudovat posuvné. Nebudou vám překážet, a pokud jako výplň zvolíte sklo, díky prostupujícímu světlu bude se interiér jevit jako větší.

Dobrou volbou bude i použití zrcadel, ta opticky prostor také zvětší. Místo závěsů, které budou prostor kolem okna zbytečně zmenšovat, si nechte nainstalovat do oken rolety.

Kuchyňské spotřebiče nechat zabudovat do kuchyňské linky. Tento krok vám nějaké místo také ušetří.