Udržet bazénovou vodu v kondici po celou sezónu je zásadní věc pro bezproblémové koupání a užívání si skvělého léta. V nekvalitní vodě si nezaplavete, může způsobit zdravotní potíže a ani nevypadá hezky. Pokud dojde ke vzniku nežádoucích jevů ve vodě, v krajních případech je nutné i bazén vypustit a komplikovat si takhle léto nikdo jistě nechce.
Pravidelnou péčí a údržbou vody v bazénu tak předcházíte vzniku nežádoucích jevů a s tím spojených potíží. K tomu nám na pomoc přichází různé příslušenství, například filtrace či vysavače, ale především určité chemické prostředky, které zabraňují vzniku nežádoucích jevů nebo s nimi v případě vzniku bojují.dno

Hodnota, bez které se neobejdete

Při použití chemických přípravků je třeba dbát pokynů výrobce, před jejich dávkováním však musíte udělat jeden veledůležitý krok, bez kterého by bylo jejich užití nefunkční. Tímto krokem je zjištění pH vody, tedy toho, jaké je vodní prostředí.
Optimální hodnota pH se pohybuje v rozmezí 6,8 – 7,5, pokud se hodnota v normě nepohybuje, znamená to, že voda není v ideálním stavu a použité přípravky pro její údržbu nemusí fungovat, jak mají. Tuto hodnotu můžete stanovit snadno během krátké chvíle, stačí použít pH tester.

Pořiďte si vše potřebné včetně speciálních testerů

Tyto hodnoty je však třeba sledovat pravidelně, alespoň jednou za dva týdny, pokud je bazén používán každý den, tak i častěji. Pokud se stane, že hodnoty jsou nad či pod požadovaným rozmezím, stačí použít speciální přípravky, které hodnoty pH zase vrátí do normálu.
Zejména v horkých letních dnech může docházet ke změnám ve vodě častěji, a proto je nutné ji pravidelně sledovat a pečovat o ni. Pomůžeme vám s tím, nabízíme všechny možné přípravky i pomocníky pro údržbu bazénu i bazénové vody včetně testerů.spool