Mobilní telefony Samsung S7 Edge patří k nejpopulárnějším smartphonům díky přijatelné ceně, velmi solidní hardwarové výbavě a špičkovému továrnímu provedení celé konstrukce. Jsou vhodné pro náročné aplikace a každodenní využívání, s odolností vůči vodě, vlhkosti a prachu, kdy jsou zajištěné krytím dle standardu IP68.

mobil a tablet

Bohužel se také stává, že se pokazí krycí sklo či přímo pod sklem dotykový displej. Je to ta nejzranitelnější část mobilu, která se může poškodit při pádu na zem, na tvrdou podložku, a to i poměrně z nízké výšky. Samozřejmě je doporučováno používat ochranný kryt, ale jsou situace, kdy mobil vypadne z aktovky, z kapsy, z batůžku či z ruky v okamžiku, kdy jej kryt nechrání, anebo pouze částečně.

mobil Samsun

Sklo není displej

Někteří lidé se mohou domnívat, že dotykový displej je to, po čem přejíždíme prsty a provádíme všechny potřebné operace, ale není tomu tak. Každý displej je opatřen ochranným sklem a jsou situace, kdy např. praskne jen sklo a displej zůstává funkční. V tu chvíli stačí vyměnit jen sklo a oprava vychází mnohem levněji, ovšem doporučuje se výměnu skla provést ihned, neboť dalším používáním displeje i přes prasklé sklo může dojít k jeho nevratnému poškození.

Stane-li se vám takováto nehoda, je výměna displeje Samsung S7 Edge nebo jen výměna krycího skla vždy levnější, než pořízení nového telefonu, jehož životnost ještě neskončila a má před sebou ještě dlouhé období funkčnosti.

Servisní pracovníci mění poškozené díly za originální od výrobce Samsung a používají takové pracovní postupy, které váš telefon opět uvedou do původního stavu, a navíc poskytují záruku na provedenou práci i náhradní díly. Zvažte tedy včas, pokud se vám nějaký karambol přihodí, před nákupem nového mobilu zachovat ten stávající, na který jste zvyklí, a máte v něm citlivá data a oblíbené aplikace.