Spousta mladých lidí by si ráda pořídila vlastní bydlení, ale než by na takovou nemovitost našetřili, už by dávno mladí nebyli. Od toho jsou tu hypotéky. Jenomže i k získání hypotéky musíte mít nějakou částku našetřenou, v případě bankovní hypotéky je to obvykle 20% z ceny nemovitosti, v případě nebankovní hypotéky pak 30% z ceny nemovitosti. Nic jako 100% hypotéka americkahypoteka.cz totiž neexistuje.

rostoucí květina

Proč to tak je? To je jednoduché. Pokud si vezmete půjčku, a nebudete ji splácet, věřiteli nezbývá nic jiného, než vám nemovitost zabavit, a prodat ji. Ceny nemovitostí však mohou užíváním klesat, a tak by případným prodejem nemuseli získat takovou částku, jakou ve skutečnosti dlužíte, a úroky, na které mají nárok.

Kde ale vzít 20, nebo dokonce 30%? Našetřit i oněch 20, nebo 30% však může trvat, ačkoliv jsou vaše příjmy třeba i dostatečné. Chcete-li si třeba pořídit dům za 3 miliony korun, musíte mít našetřeno 600 až 900 000Kč, což může trvat skutečně dlouho.

Existuje řešení i pro ty, kdo toliko našetřeno nemají? Jistě! To by byl jinak počet poskytnutých hypoték i o dvě třetiny nižší. Můžete se obrátit na někoho blízkého, a požádat jej, aby vám ručil i svojí nemovitostí. Je však jen na něm, zda bude ochotný toto risknout. Většinou se pak děti obracejí na rodiče, či sourozence.

rostoucí peníze

Co když i tak banka odmítne poskytnout hypotéku? I to se může stát. Důvodem může být třeba nízká bonita. Vám možná připadá vaše výplata ve výši 40 000Kč dostatečná, ale banka má na to jiný názor. Vždy se však můžete obrátit na nebankovní společnost, která ochotně poskytne úvěr i lidem s nižší bonitou, pokud prokážou, že splácet mohou.

Není v tom nějaký chyták? Ne. Důvodem, proč je získání hypotéky u nebankovní společnosti mnohem snazší je fakt, že na rozdíl od banky nejsou vázány tak přísnými předpisy, a poskytnout hypotéku je pro ně mnohem snazší.