Jedná se sice také o jakýsi moment relaxu, ale koupel obohacená o vhodné soli je mnohem více. Přináší okamžité uvolnění a blahodárně působí také na pokožku. Napomáhá odstraňovat nečistoty, zároveň pomáhá bojovat s různými problémy pokožky (akné, lupénka, ekzém). Pravidelné koupele zlepší celkový stav pokožky, její obranyschopnost a také pozvednou psychiku. Vždyť chvilka pohody a odpočinku prospěje každému.

Nejznámějším zástupcem této kategorie je himálajská sůl, která se těží v himálajských horách. Její přirozené narůžovělé zbarvení může někdy přecházet až do červena, jindy se setkáme s bílou až čirou barvou. Jedná se o nejčistší formu soli, protože na rozdíl od oceánů zde nedošlo k rozsáhlému znečištění. Celkem obsahuje 88 prvků, z nichž 84 jsou minerály, zejména se jedná o hořčík, draslík, vápník, železo a jód. Vhodná je do relaxačních koupelí, při nichž si organismus odpočine a zároveň načerpá potřebné látky prostřednictvím pokožky, která částice z uvedených minerálů krásně vstřebá.

himalayan-1509964_1280

Další je epsomská sůl neboli síran hořečnatý, jak zní její název v chemickém jazyce. Název získala od místa svého velkého naleziště v anglickém hrabství Epsom. Hodí se pro léčebné koupele, protože zklidňuje psychické napětí, zmírňuje bolesti a křeče, urychluje hojení modřin, zánětu a drobných zranění. Je nutné dodržovat správné dávkování, aby nedošlo k přetížení organismu – proto by doba ve vaně neměla překročit 30 minut.

Další možností je mořská sůl, u nás se nejčastěji vyskytuje ta z Mrtvého moře. Má totiž omlazující účinky na pokožku, zklidňuje a tiší jak svalovou, tak psychickou únavu, hydratuje a čistí pokožku a pečuje o ni. Pomáhá také při revmatických obtížích.

salt-4418749_1280

Další možností jsou pak speciální směsi solí, které napomáhají například proti nachlazení (díky přidanému eukalyptu), ztvrdlým patám (měsíček lékařský), posílení kostí (magnézium) nebo například na uvolnění šíje a zad (harpagofyt).