Jedná se sice také o jakýsi moment relaxu, ale koupel obohacená o vhodné soli je mnohem více. Přináší okamžité uvolnění a blahodárně působí také na pokožku. Napomáhá odstraňovat nečistoty, zároveň pomáhá bojovat s různými problémy pokožky (akné, lupénka, ekzém). Pravidelné koupele zlepší celkový stav pokožky, její obranyschopnost a také pozvednou psychiku. Vždyť chvilka pohody a odpočinku prospěje každému.
Nejznámějším zástupcem této kategorie je himálajská sůl, která se těží v himálajských horách. Její přirozené narůžovělé zbarvení může někdy přecházet až do červena, jindy se setkáme s bílou až čirou barvou. Jedná se o nejčistší formu soli, protože na rozdíl od oceánů zde nedošlo k rozsáhlému znečištění. Celkem obsahuje 88 prvků, z nichž 84 jsou minerály, zejména se jedná o hořčík, draslík, vápník, železo a jód. Vhodná je do relaxačních koupelí, při nichž si organismus odpočine a zároveň načerpá potřebné látky prostřednictvím pokožky, která částice z uvedených minerálů krásně vstřebá.
Další je epsomská sůl neboli síran hořečnatý, jak zní její název v chemickém jazyce. Název získala od místa svého velkého naleziště v anglickém hrabství Epsom. Hodí se pro léčebné koupele, protože zklidňuje psychické napětí, zmírňuje bolesti a křeče, urychluje hojení modřin, zánětu a drobných zranění. Je nutné dodržovat správné dávkování, aby nedošlo k přetížení organismu – proto by doba ve vaně neměla překročit 30 minut.
Další možností je mořská sůl, u nás se nejčastěji vyskytuje ta z Mrtvého moře. Má totiž omlazující účinky na pokožku, zklidňuje a tiší jak svalovou, tak psychickou únavu, hydratuje a čistí pokožku a pečuje o ni. Pomáhá také při revmatických obtížích.
Další možností jsou pak speciální směsi solí, které napomáhají například proti nachlazení (díky přidanému eukalyptu), ztvrdlým patám (měsíček lékařský), posílení kostí (magnézium) nebo například na uvolnění šíje a zad (harpagofyt).