Autožárovky Osram Night Breaker Unlimited H7 patří k nejvýkonnějším typům žárovek do předních světlometů. Jedná se zároveň o nejprodávanější typ na našem trhu. Co o nich víme, a proč je o tento výrobek takový zájem?jízda za deště

V čem spočívají výhody této technologie

Konečně pořádně uvidíte před sebe – zní to, jako bychom snad s normální halogenkou téměř nemohli jezdit s autem po silnici, ale kus pravdy na tom bude. Výroba běžných autožárovek probíhá takřka beze změny již několik desítek let. Ty, které dnes koupíte za pár korun, se již montovaly do předních světlometů vozů před dvaceti až třiceti lety. Tehdy byl však provoz mnohem méně frekventovaný, nižší byl i výkon motorů většiny vozů a řízení vozidel nebylo tak náročné na počet vypjatých situací. Zkrátka jízda o půlnoci po okresní silnici III. třídy se příliš nezměnila, zatímco provoz na hlavních tazích poměrně markantně.
Dobře si posvítit a mít přehled, je dnes jedním z nejdůležitějších momentů pro bezpečnou jízdu, nemluvě o chování některých cyklistů a chodců, kteří pravidla silničního provozu příliš nerespektují.
Bělejší odstín – své opodstatnění má také chladnější odstín bílého světla, ten nutí řidiče být více bdělý a připravený včas reagovat na to, co se děje před ním. U včasného rozpoznání dopravní situace často rozhodují zlomky vteřiny a ve hře je vždy lidský život – to nejcennější, co každý z nás má.večerní osvětlená dálnice

Každá výhoda je vyvažována nevýhodami

Ve fyzice hmotného vesmíru je to zařízeno tak, že musí panovat rovnováha, a že každý extrém také něco stojí. Platné fyzikální zákony nelze obcházet a to se vztahuje i na halogenové autožárovky. Jestliže výrobci nabídnou velmi vysoký výkon a vynikající světelné podmínky, musíme očekávat za těchto podmínek kratší životnost takového výrobku. Jestliže ji budeme srovnávat s běžnou žárovkou, jde téměř o padesátiprocentní zkrácení doby provozu.
Musíme se tedy smířit s tím, že některé produkty, a to není jen záležitost značky Osram, jsou optimalizovány pro špičkový výkon, a jiné pro delší dobu provozu, ale na úkor množství umělého světla.